HSC- Croatian (1 Viewer)

cro_angel

<3<3<3
Joined
Nov 7, 2003
Messages
3,310
Location
Somewhere over the rainbow
Gender
Female
HSC
2004
So..
What do u find hard about doing Croatian?
What do you like about it?
Why did u choose it?
Are you planning to study further?


- meni je tesko gramatika.. uvijek napisem rijeci na pogresni rod, moram bolje naucit padezi (umm nominativ, genitiv, akuzativ, vokativ, lokativ, instrumental, dativ.. ima samo sedam??)
- volim svaka subota vidit prijatelji :) i mogu ici kuci za rucak puno dane.. i plesati folklore hehehe
- radim hrvatski od 8 razred onda zasto ne da radim za hsc.. i nemam nista drugo da radim zvaka subota.. ne trebam dugo putovati isto
- da, hocu ic na fakultet u macquarie da studiram za uciteljica (djeca 0-8 godina) i da radim hrvatski da mogu ucit u blacktown hrvatska skola svaka utorak navecer (bilo bi dobro ako mi svi to radimo.. da budemo skupa jedan put svaki tjedan). malo se bojim.. jer ne pricam tako dobro onda mozda cu radit 'beginners' radije nego 'post hsc'

[im going to get croatian people to answer this damnit]
 

Banana

New Member
Joined
Jan 25, 2004
Messages
5
Originally posted by cro_angel
So..
What do u find hard about doing Croatian?
What do you like about it?
Why did u choose it?
Are you planning to study further?


- ja sam nasla sve da je bilo tesko.
- Ja volim da Moni mene voli ..... he he he
- Zato sto moni je me pravila ... ona je rekla da moremo otic na trgovine svaku subotu ... sada mi ne idemo vise ..... MONI!
- Ne
 

cro_angel

<3<3<3
Joined
Nov 7, 2003
Messages
3,310
Location
Somewhere over the rainbow
Gender
Female
HSC
2004
Re: Re: HSC- Croatian

Originally posted by Banana

- ja sam nasla sve da je bilo tesko.
- Ja volim da Moni mene voli ..... he he he
- Zato sto moni je me pravila ... ona je rekla da moremo otic na trgovine svaku subotu ... sada mi ne idemo vise ..... MONI!
- Ne
hahaha voljela bi te ako nisi studirala hrvatski! neces ic na fakultet? mislila sam kako ce bit dobro nas 4 uciti u blacktown za 4-5 godina.. i cemo citati u crkvu na uskrs!
mozes u fakultet radit hrvatski od pocetak.. kao da si australac ili nesta.. ne trebas proceti od 'post hsc'
nismo dugo bili u trgovina! uvijek ja radim :( mozda za par tjedna.. imam toliko assessments da moram poceti jooooj!
da li sam ti rekla kako sam poslala hrvatski radio sms.. onda su probali mene zvat! hehehe
 

Banana

New Member
Joined
Jan 25, 2004
Messages
5
da vec si me rekla ... moni ... tvoj sms je rekla "i eat people" ja bih te nazvala! i ne trebam ic na fakultet da radim u blacktown ... ja morem bit u tvoj razred i onda mi moremo zajedno! to bih bila bolje! .... da kad cemo otic na trgovinu moni? ..... JOSIP .... ANA ....... GDJE STE VI?
 

cro_angel

<3<3<3
Joined
Nov 7, 2003
Messages
3,310
Location
Somewhere over the rainbow
Gender
Female
HSC
2004
mozda spavaju..
ili ne vole nas? moramo ana marija tjerati da dode!!!
evo slika od zadnji dan kad smo plesali posavina.. trebali smo video kamera da snima.. slike nisu dosta!!
ta slike od hrvoje sam stavila na drugi thread.. kako izgleda ljep :D
 

Cheatz

magi
Joined
Mar 31, 2003
Messages
7
Location
Melbourne
Gender
Undisclosed
HSC
2004
I'm such a slack ass, i'm doing Yr12 Cro (VCE) and i don't even know how to write what i'm writing in cro.
 

Cheatz

magi
Joined
Mar 31, 2003
Messages
7
Location
Melbourne
Gender
Undisclosed
HSC
2004
I'm doing unit 3&4 croatian, i'm not sure how that works in HSC. But yea i'm pretty much screwed but i had no other subjects that i was good at in that same slot.
 

Cheatz

magi
Joined
Mar 31, 2003
Messages
7
Location
Melbourne
Gender
Undisclosed
HSC
2004
yea i do it on saturdays too, both my parents are cro and i was born here when they came here. It's part of my VCE subject =\
 
Joined
Oct 23, 2002
Messages
175
Location
behind the tree
Ah vi stvarno nemate pojma vasa gramatika je absolutno sranje i moze samo da ide u smece. Cuo sam da ucenici koji su izabrali Croatian kao predmet za HSC da je vrlo lako i da svih dobivaju priko devedeset posto.

Eh cure salim se da je vasa gramatika sranje malo mi je dosadno pa i tako nisam odavno nista napisa na nas.
 

cro_angel

<3<3<3
Joined
Nov 7, 2003
Messages
3,310
Location
Somewhere over the rainbow
Gender
Female
HSC
2004
wow im sure u havent had lectures by ur year advisors.. career and subject co ordinators
subjects scale you well if u do well in them
if u suck it will scale you down..
which is why extension subjects get scaled high.. because all of the people there are the cream of the crop and do well
the more people that do worse in a subject.. the lower it scales
if the whole croatian 04 cohort were born in croatia im sure it would scale high.. as well as if we were all born here it would scale low (or they would be forced to put a beginners course)
im not sure about the people in other centres.. but i get the feeling croatian will scale average to low this year.. unless they do an easier hsc exam than last yr
many people just do it as an additional subject.. as in not counting towards the compulsary 10 units.. because it is nice to maintain language for future generations..
 
Last edited:

Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 1)

Top